Węgorzewo
+48 534 766 520
biuro@hdpellet.pl

Obrotowe palniki na pellet

Odtwórz wideo

Firma HD Pellet współpracuje z producentem palników obrotowych KIPI.

Czym różnią się palniki KIPI ROTARY od innych dostępnych na rynku?

Standardowe palniki dostępne na rynku należy czyścić nawet 2 razy w tygodniu. W palniku KIPI ROTARY zastosowano innowacyjny mechanizm czyszczenia – obrotową komorę paleniskową oraz nadmuchową, dzięki czemu palnika nie musisz czyścić w ogóle. Zasada działania jest bardzo prosta, a jak wiadomo proste rozwiązania są zawsze najlepsze. 

Zastosowanie rotacyjnej komory spalania to wygoda i komfort, wynikający z oszczędności czasu, którego nie trzeba poświęcać na czyszczenie palnika oraz możliwość spalania pelletu gorszej jakości oraz agro-pelletów.

Najlepszy palnik na rynku

Komora paleniskowa obracając się oczyszcza się z popiołów i żużli, dzięki temu palnik cały czas pracuje efektywnie, bez spadków mocy i nigdy nie dochodzi do jego zapychania się.

Jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie umożliwiające spalanie paliwa stałego typu pellet oraz agro-pellet. 

HD PELLET dzięki współpracy z producentem oferuje najlepsze na polskim rynku palniki o mocy od 5 – 250kW.

Dlaczego warto stosować palnik na pellet KIPI

 • Oszczędność pieniędzy
  Pellet to paliwo konkurencyjne w stosunku do innych paliw stałych.
  Zastosowane w palniku rozwiązanie podziału powietrza na pierwotne i dopalające powoduje bardziej efektywne spalanie i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.
  Dodatkowo  można spalać paliwo gorszej jakości i agropellety, które w standardowych palnikach dostępnych na rynku zapychają się  – praca palnika jest więc niemożliwa.Co więcej – zastosowane w palniku KPI ROTARY rozwiązania sprawiają, że palnik będzie dłużej pracował bez konieczności serwisowania i wymiany głównych elementów (najważniejszym z nich jest komora spalania).
 • Oszczędność czasu
  Palnik KIPI
  dzięki zastosowaniu obrotowej komory spalania pracuje cały sezon bez konieczności czyszczenia. Wystarczy co jakiś czas dosypać pelletu do zasobnika. Palnik sam się rozpala i wygasza – można więc spokojnie wyjechać na kilka  dni z domu. Pracę palnika można obserwować on-line.
 • Komfort i wygoda
  Pellet to paliwo czyste, nie pyli nie brudzi kotłowni.  KONIEC Z CZYSZCZENIEM PALNIKA I ZAPYCHANIEM SIĘ KOMORY SPALANIA!
 • Troska o seniorów
  Dzięki temu, że palnik sam się oczyszcza oraz działa bezobsługowo, a dodatkowo jego prace można obserwować przez Internet wiele osób wybiera to rozwiązanie dla starszych członków rodziny – zapewniają im bezpieczne, tanie ciepło, które nie wymaga pracy i nauki obsługi nowego urządzenia.
 • Bezpieczeństwo
  Konstrukcja palnika oraz zawirowanie kity płomienia w podajniku ogranicza do minimum ryzyko cofania się płomienia. Sterowanie kontroluje oraz alarmuje o stanach niebezpiecznych w pracy palnika.
 • Bardzo prosta obsługa
  Intuicyjny sterownik jest naprawdę prosty w obsłudze.
 • Dbanie o środowisko.
  Pellet to paliwo ekologiczne.
  Dbasz o otoczenie swoje i swoich najbliższych. Dym unoszący się z komina jest jasny, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.
 • Otrzymujesz produkt najwyższej jakości wykonany z myślą o użytkownikach produktu. Technologia wykorzystana przez nas w palikach KIPI została przez nas opatentowana.
 • Jeśli jesteś instalatorem – instalacja i serwisowanie palnika jeszcze nigdy nie było tak proste! A to wszystko dzięki  modułowej konstrukcji palnika (jedyny taki palnik na rynku).

Dla kogo palnik KIPI?

Palniki KIPI przeznaczone są dla wszystkich, którzy szukają alternatywnego sposobu ogrzewania domu lub poszukują ekologicznego i taniego źródła energii cieplnej do swojej firmy. Palnik KIPI ROTARY stworzony został z myślą o użytkowniku – aby był prosty w obsłudze i bezproblemowy oraz nie wymagał czyszczenia. Dzięki palnikom KIPI w każdej chwili możesz zacząć stosować ekologiczne i tanie paliwo.

Palniki KIPI można stosować z każdym kotłem, który posiada wyczystki popielnikowe – z kotłami centralnego ogrzewania, kotłami parowymi, kotłami przemysłowymi, piecami nadmuchowymi lub technologicznymi (piekarnicze, suszarnie bębnowe, suszarnie fluidalne, nagrzewnice). Palniki KIPI używane są do modernizacji istniejących kotłowni – wdrożenia takie dają korzyści ekonomiczne: tańsze ciepło i w pełni zautomatyzowany proces pracy palnika.

Palniki KIPI ROTARY przeznaczone są dla:

 • Gospodarstw domowych
  Jeśli masz dom lub domek letniskowy i poszukujesz alternatywny dla oleju, węgla czy gazu polecamy Ci paliwo w postaci pelletu: czyste, ekologiczne i bardzo wygodne w użytkowaniu, a przy okazji konkurencyjne cenowo.
  Dzięki palnikom na pellet KIPI zmodernizujesz obecnie posiadany kocioł na inne paliwo stałe – modernizacja jest naprawdę prosta i bezproblemowa. Najlepiej skorzystać tu z usług doświadczonego instalatora, który zapewni bezpieczeństwo wykonanej instalacji i odpowiednie ustawieni a palnika – aby pracował jak najwydajniej i bezawaryjnie.
 • Instytucji publicznych, szkół i hoteli
  Zmodernizujesz obecnie posiadane rozwiązanie i zapewnisz w swojej instytucji ekologiczne i tanie ciepło. Bardzo ważne, że przy stosowaniu naszych palników nie potrzebujesz dodatkowej osoby do obsługi – palniki nasze działają bez obsługowo i nie wymagają czyszczenia.
 • Przemysłu
  Palniki KIPI stosować można nie tylko do ogrzewania ale także w piekarniach, suszarniach czy w innych gałęziach przemysłu.

 Palniki na pellet KIPI pozwalają optymalizować procesy grzewcze i przyczyniają się do korzyści ekonomicznych, organizacyjnych i eksploatacyjnych.

Dlaczego warto wybrać  palnik KIPI

 • Obrotowa komora spalania i nadmuchowa
  W pierwotnym rozwiązaniu obracała się komora spalania – obecnie obraca się komora spalania i nadmuchowa – dzięki czemu obie komory same się oczyszczają z popiołów i żużli, bez spadków mocy w trakcie czyszczenia.
 • Rozdział powietrza na pierwotne i dopalające
  Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się efektywność spalania oraz zredukowana zostaje emisja zanieczyszczeń.
 • Bezszwowa komora spalania
  Zapewnia brak naprężeń spawalniczych, które mogą przyczynić się do odkształceń i pęknięć komory. Oznacza to dłuższą pracę komory bez konieczności jej serwisowania.
 • Sposób łożyskowania
  Wydawać by się mogło, że jest to szczegół techniczny, jednakże w tym wypadku ma on naprawdę bardzo duże znaczenie. Obrót komory i temperatura powodują, że sposób łożyskowania jest niezwykle ważny. Nieodpowiedni spowoduje, że łożyska będą się szybko zużywać lub może dojść do całkowitego zblokowania komory. W efekcie tego mogą wystąpić: zapchanie komory i cofnięcie płomienie, trwałe uszkodzenie komory, uszkodzenie napędu komory spalania. My zastosowaliśmy opracowany przez i zgłoszony do opatentowanie sposób łożyskowania, który jest trwały i gwarantuje bezproblemową i długą pracę komór spalania.
 • Wiedza techniczna i doświadczenie
  Umożliwiają poszukiwanie coraz lepszych i wygodniejszych dla ciebie rozwiązań. 

Możesz więc czuć się bezpiecznie – decydując się na ten produkt wybierasz palnik na pellet najwyższej jakości, skonstruowany tak, aby był wygodny i bezpieczny oraz pozwolił ci oszczędzać pieniądze i czas.są