Węgorzewo
+48 534 766 520
biuro@hdpellet.pl

HD Eco

Polecane przez kupujących:
4.7/5

HD Eco

Nowoczesny kocioł na pellet

Kocioł o podwyższonym standardzie w Programie Czyste Powietrze*

Kocioł, piec na pellet HD Eco   to nowoczesne, ekonomiczne i energooszczędne urządzenie do ogrzewania mieszkań, domów i biur dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę w swoim życiu.

  • Zaprojektowany i wykonany przez najwyższej klasy specjalistów w pełni automatyczny palnik obrotowy  pozwala zapomnieć  o rozpalaniu, gaszeniu i czyszczeniu palnika. Dzięki temu można spędzić czas w domu, z rodziną, a nie w kotłowni.
  • Nowoczesna budowa kotła HD Eco powoduje, że aż 92% wytwarzanego ciepła zostaje oddane do instalacji grzewczej, co pozwala zaoszczędzić na opale, a do atmosfery dostaje się tylko 1/10 ilości cząsteczek pyłów dozwolonych dla normy ecodesign.
  • Zasobnik o pojemności 350l pozwala zapomnieć o dorzucaniu do kotła nawet do 2 tygodni.
  • Konstrukcja kotła HD ECO pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia na kocioł- zasobnik może stać z prawej lub lewej strony, a nawet kilka metrów od korpusu kotła.
* Zwykłe kotły 5 klasy i ecodesign kwalifikują się do dotacji w wysokości do 30% inwestycji. Kocioł HD Eco spełnia wymagania kotła o podwyższonym standardzie, co kwalifikuje go do dotacji w wysokości do 45%wartości inwestycji!

Stawia go to w gonie najlepszych-najbardziej ekologicznych i energooszczędnych- urządzeń grzewczych na rynku europejskim!

HD Eco 16kW 5 klasa i ecodesign
hd eco 16 kW nowoczesny kocioł na pellet
sterownik do kotła HD Eco

Pele Bord 760

Precyzyjne sterowanie rozbudowanymi instalacjami

Regulacja mocy cieplnej kotła, jest realizowana poprzez precyzyjne dawkowanie powietrza i paliwa dostarczanego do procesu spalania. 

Aby uzyskać wymagany komfort cieplny w ogrzewanych pomieszczeniach, regulator w sposób ciągły kontroluje wszystkie parametry pracy kotła i instalacji grzewczej, przedstawiając je na czytelnym wyświetlaczu TFT. Oferuje też funkcję przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) w trybie LATO, ZIMA, możliwość podłączenia termostatu pokojowego i dodatkowego pulpitu pokojowego. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia sterownika do sieci Internet lub GSM za pomocą modułu Media Bord 200

Kocioł HD Eco dzięki zastosowaniu sterownika PELE BORD 760 pozwala na na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i oszczędność opału sięgającą nawet 20% w skali roku.

Dane techniczne kotła:

Metraż: 80-220mkw 

Zakres pracy: 4,5-16,5 kW

Sprawność kotła: powyżej 92%

Maksymalna temperatura pracy: 85 st.C

Pojemność wody: 80l

Minimalny ciag kominowy: 2,2Pa

Przyłącze instalacji: 1 1/2″

Przyłącze komina: 159mm

Masa kotła: 300kg

Objętość zasobnika: 350l

(A) Szerokość: 48cm

(A1) Szerokość zasobnika: 60cm

(B) Głębokość: 58cm

(G) Wysokość do środka czopucha: 106 cm

(L) Wysokość: 128cm

Kocioł HD Eco może pracować za równo w układzie otwartym jak i zamkniętym!

Certyfikat 5 klasy
Świadectwo energetyczne
Karta Produktu

Wyposażenie dodatkowe do wyboru:

Nowy standard zdalnego zarządzania i serwisu

Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco

Analizator jakości procesu spalania

Analizator Procesu Spalania BCA-02 eco to pierwsze na świecie urządzenie kontrolno-pomiarowe, dedykowane wyłącznie kotłom małej mocy na paliwa stałe.

Moduł MEDIA BORD 200

Jest nowoczesnym modułem Internetowym, który rozszerza możliwości systemu o zdalną kontrolę wszystkich urządzeń posiadanych przez Użytkownika przez komputer, telefon czy tablet.

Kocioł HD Eco 16 kW spełnia wymagania 5 klasy PN-EN 303-5:2012 oraz Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189 w sprawie wykonania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2009/125WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu.

hd eco klasa energetyczna A+
Kocioł pelletowy HD ECO 16kW  posiada klasę efektywności energetycznej  A+,  czyli najwyższą możliwą do uzyskania dla kotłów niebędących urządzeniami kondensacyjnymi. Daje to użytkownikowi gwarancję że ma do czynienia z urządzeniem ekologicznym i energooszczędnym.