Węgorzewo
+48 534 766 520
biuro@hdpellet.pl

HD Eco

Polecane przez kupujących:
4.7/5

Nowoczesny kocioł na pellet
HD Eco 16kW

HD Eco 16 kW to nowoczesny kocioł C.O. na pellet do ogrzewania mieszkań, domów i biur dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę w swoim życiu.

 • Dzięki zastosowaniu w pełni automatycznego obrotowego palnika polskiej produkcji KIPI ROTARY nie trzeba już martwić się o zapalanie i czyszczenie palnika. W palniku KIPI zastosowano innowacyjny mechanizm czyszczenia- obrotową komorę paleniskową i nadmuchową, dzięki czem palnika nie musisz czyścić w ogóle.
 • Zastosowanie zasobnika o pojemności 350l pozwala zapomnieć o dorzucaniu do kotła nawet do 2 tygodni.
 • Najnowszej generacji sterownik ecoMax 350P zapewnia wysoką wydajność kotła i oszczędność paliwa nawet do 40% względem poprzedniego źródła ciepła. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, można go również rozbudować o dodatkowe moduły (np. wi-fi). W opcji dodatkowej możliwy jest sterownik ecoMax 920.
 • Konstrukcja kotła HD ECO 16kW pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia na kocioł- zasobnik może stać z prawej lub lewej strony, a nawet kilka metrów od korpusu kotła.

Kocioł HD Eco 16 kW spełnia wymagania 5 klasy PN-EN 303-5:2012 oraz Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189 w sprawie wykonania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2009/125WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu.

hd eco 16kW zielony
HD Eco 16kW 5 klasa i ecodesign
hd eco 16 kW nowoczesny kocioł na pellet
hd eco klasa energetyczna A+
Kocioł pelletowy HD ECO 16kW  posiada klasę efektywności energetycznej  A+,  czyli najwyższą możliwą do uzyskania dla kotłów niebędących urządzeniami kondensacyjnymi. Daje to użytkownikowi gwarancję że ma do czynienia z urządzeniem ekologicznym i energooszczędnym.

Moc: 16kW


Zakres pracy: 4,5-16,5 kW


Sprawność kotła: powyżej 92%


Maksymalna temperatura pracy: 85 st.C


Pojemność wody: 80l


Minimalny ciag kominowy: 22Pa


Przyłącze instalacji: 1 1/2″


Przyłącze komina: 159mm


Masa kotła: 300kg


Objętość zasobnika: 350l


Szerokość: 48cm


Szerokość zasobnika: 60cm


Głębokość: 58cm


Wysokość: 128cm


Kocioł HD Eco 16kW może pracować za równo w układzie otwartym jak i zamkniętym!

Regulator pogodowy steruje pracą kotła na paliwo stałe z wykorzystaniem optycznego czujnika jasności płomienia. Kontroluje proces spalania w kotłach i palnikach pelletowych, pogodowo steruje obiegiem CO i  CWU. Współpraca z termostatem pokojowym zapewnia komfort utrzymania temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Intuicyjna i prosta obsługa, system „TOUCH&PLAY” oraz wyświetlacz, na którym wyświetlane są informacje w postaci czytelnych ikon, modulacja mocy wentylatora, detekcja jasności płomienia, sterowanie pompą CO i CWU, zapalarką oraz podajnikiem paliwa, sygnalizacja alarmów i ochrona STB, system inteligentnego menu, w którym elementy niepodłączone są nieaktywne (niewidoczne).

To urządzenia wykonane w zaawansowanej technologii. Kontrolują proces spalania w kotłach i palnikach na pellet oraz innych kotłach na biomasę. Standardowo obsługują obieg grzewczy CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Regulatory dostępne są w kompletnej zabudowie oraz w wersji z wyjmowanym panelem umożliwiającym montaż na przedniej części kotła.
Posiada 9 wyjść prądowych 230V, 8 wejść analogowych do podłączenia czujników, 2 wejścia termostatów oraz jedno wyście niskonapięciowe 12V.

ecoMAX 850 i ecoTOUCH 850 posiada konstrukcję modułową, zapewniającą rozbudowę BUS.
W ecoTOUCH zastosowano inteligentne menu, które sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne. Opatentowany system podpowiedzi umożliwia łatwą i komfortową obsługę funkcji. Dodatkowo istnieje prosty sposób na zmianę oprogramowania regulatora przy pomocy karty microSD.

Regulatory ecoMax 850 i ecoTouch 850 – jest to optymalny wybór, dający użytkownikowi więcej możliwości sterowania pracy palnikiem. W jego podstawowej formule znajduje się już czujnik STB. Również może być rozbudowany o moduł B i C. Regulator ecoMax 850 jest graficzny, a EcoTouch 850 – dotykowy.
Dobry wybór dla ceniących połączenie skutecznych i wygodnych rozwiązań oraz optymalnych kosztów.

 • Steruje kotłem, pompami CO i CWU, cyrkulacji CWU, przewałowej oraz mieszaczami dla obiegów grzejnikowych i podłogowych,

 • obsługa i sygnalizacja parametrów pracy na ekranie 5″ lub 4,3″ z regulacją dogodnego kąta nachylenia,

 • pogodowo steruje obiegiem CO i CWU,

 • steruje zaworem trójdrogowym lub czterodrogowym.

Funkcje

 
 • Aktualizacja oprogramowania przez kartę microSDHC lub miniUSB,

 • konfigurowalne wyjście H (alarmy, kocioł rezerwowy, pompa przewałowa, pompa cyrkulacyjna),

 • rozbudowa o moduły dodatkowe B i C, tryb Lato/Zima, profesjonalne krzywe grzewcze dla kotła i obiegów mieszaczowych, praca z rusztem, wyświetlany poziom paliwa, detekcja zadziałania STB, adaptacyjne sterowanie mieszaczami,

 • współpraca z buforem cieplnym,

 • współpraca przez ISM oraz WiFi ze zdalnym sterowaniem i modułem internetowym ecoNET300 oraz aplikacją ecoNET.apk i ecoNET.app, co pozwala na zarządzanie całym systemem grzewczym on-line.

regulatory hd eco


Panel pokojowy ecoSTER200

Panel pokojowy ecoSTER TOUCH

 


Moduł internetowy ecoNET300

 Moduł ecoLAMBDA+ SONDA LAMBDA


iNTERFEJS KOMUNIKACYJNY ecoLINK


CZUJNIK POKOJOWY CT7


CZUJNIK POGODOWY CT4P/6P


CZUJNIK SPALIN


OPTYCZNY CZUJNIK PŁOMIENIA